Wytyczne do projektowania skupiały się na wyglądzie zewnętrznym. Przyjęto przykładowy układ rzutu o orientacyjnie założonej długości elewacji nawiązującej do istniejącego budynku.

Układ funkcjonalny koncepcji budynku:

Biura zarządu znajdują się na pierwszym piętrze po lewej stronie wizualizacji. Posiadają taras od strony wschodniej, który może pozostać zadaszony lub dla lepszego nasłonecznienia pomieszczeń bez zadaszenia pozostawiając jedynie widoczną ramę po obwodzie
Garaż na 3- 4 samochody znajduje się w zielonej bryle. Prowadzą do niego ukryte bramy garażowe wtapiające się w elewację. Znajdują się one na wschodniej ścianie budynku, wjazd zlokalizowany za elementami roślinnymi widocznymi z lewej strony wizualizacji dodatkowo go ukrywającymi.

Strefa wejściowa zaakcentowane jest długą ścianą w kolorach firmowych oraz logiem firmy. Została zadaszone poprzez element piętra budynku. Hol jest przeszklony, dwukondygnacyjny. Już z ulicy widoczne są ciekawe lampy wiszące w wysokiej przestrzeni oraz interesujące schody, które należy starannie zaprojektować w fazie projektowania wnętrz. Schody przylegają do dużej roślinnej ściany holu będącej jednym z najbardziej charakterystycznych elementów  budynku. Nadającym mu charakteru.

Okna biur na parterze zostały obrócone w kierunku wschodnim. Mają dzięki temu większy dostęp do światła słonecznego oraz dodają dynamiki bryle budynku. Dzięki temu także udało się stworzyć ciekawą formę zadaszenia dla drugiego bardziej technicznego wejścia do budynku widocznego po prawej stronie wizualizacji.

Pomysł na obrócenie dolnej bryły budynku powstał w końcowej fazie projektowania. Jeśli będzie taka potrzeba to nic stoi na przeszkodzie aby pozostała ona w jednej linii z piętrem w takiej wersji obiekt także prezentuje się bardzo dobrze. 

Aranżacja przestrzeni przed budyniem także pozostaje do dalszych ustaleń. Jako alternatywne miejsce na logo POLMASS uznajemy ścianę po prawej stronie wizualizacji. Lokalizacja logo zależy od stopnia jego widoczności jaki Inwestor chce osiągnąć.

Wizualizacja przedstawia inny projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI o podobnym kształcie I funkcji. Wejście zlokalizowane jest w podobnym miejscu, jednak całość elewacji jest trochę krótsza. Koncepcja nie została wykorzystana i zrealizowana. Przestawia podobny budynek i jej elementy mogą posłużyć do projektowania docelowego budynku.