Siedziba

Firmy

Korman

 

ROK: 2016
POWIERZCHNIA: 1500m2
LOKALIZACJA:  

Stara Iwiczna

FUNKCJA:  

biurowa, magazynowa

 

 

 

 

Idea koncepcyjna

Budynek został stworzony jako siedziba konkretnej firmy. Jego charakter powinien nawiązywać do charakteru działalności prowadzonej przez Inwestora. Firma Korman jest wiodącym na polskim rynku wykonawcą elewacji i dachów a także hal stalowych. Mają w swoim portfolio wiele śmiałych i skomplikowanych realizacji. Szczególnie specjalizują się w metalu, nawet najtrudniejszych jego formach.

Budynek obrazuje charakterystyczne cechy firmy Korman:

 

 

 

1.

ŚMIAŁOŚĆ FORMY

Korman wykonuje nawet najbardziej skomplikowane elewacje oraz dachy. Budynek prostymi ale zarazem niecodziennymi formami wyróżnia się na tle innych tego typu obiektów.

 

 

 

2.

MARKA

Można powiedzieć, że cały budynek to znak firmowy, a raczej jego przedłużenie. Przeniesienie loga firmowego na znacznie większą skalę. Obrazuje to schemat z lewej strony. Przecinające bryły są niczym K ze znaku firmowego.

 

 

 

 

 

 

 

3.

METAL

Metal jest czymś co wyróżnia firmę na tle konkurencji. Korman specjalizuje się w wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych form w metalu.
Stąd wzięła się metalowa druga "skóra" budynku. Żaluzje z blachy perforowanej oprócz tego, że nadają charakteru budynkowi chronią przed przegrzewaniem się pomieszczeń od strony południowej i zachodniej. Budynek posiada dużo przeszkleń

 

 

 

 


 

 

 

 

zdjęcia z budowy